MINERALS Standard & MINERALS Professional
nie zawierają alkoholi, perhydrolu i innych niebezpiecznych substancji (w tym łatwo palnych itd.)

MASK safe+
Chroni przed chorobami zatok i płuc
Underwear safe+
Chroni przed chorobami stref intymnych
Sleep safe+
Chroni przed alergiami i chorobami od roztoczy i grzybów
Foot safe+
Chroni przed grzybicami stóp i nieprzyjemnym zapachem
Baby safe+
Chroni przed przenoszeniem infekcji między dziećmi

Higiena w dobie pandemii COVID-19

    Trwająca pandemia korona wirusa uświadomiła nam, jak ważna jest dezynfekcja i zachowanie właściwej higieny osobistej. Od początku zeszłego roku chętnie sięgamy po produkty, które mają nam pomóc w zachowaniu czystości w domowym zaciszu.

    Skuteczność w niszczeniu wirusów SARS-CoV-2 i innych patogenów produktami serii MINERALS marki FOR HEALTH została zweryfikowana przez szczegółowe badania laboratoryjne, wykonane przez wiodące, akredytowane w EU polskie laboratoria. Wyniki wykazały, że przebadane produkty do dezynfekcji i permanentnej dekontaminacji do 96 h po jednym zabiegu, wykazują skuteczność na poziomie ponad 99%. Dlatego produkty te pozwalają na przerwanie łańcucha infekcji i dzięki nim skutecznie zmniejsza się ryzyko wielu zakażeń.

    Produktami serii MINERALS można przecierać m.in. blaty kuchenne, deski do krojenia, dziecięce zabawki i krzesełka, lodówki, kosze na śmieci, zlewy kuchenne, deski sedesowe i maty do przewijania. Aby uniknąć przeniesienia wirusa na dłoniach, warto mieć przy sobie płyn do dezynfekcji rąk – MINERALS Standard – zawierający srebro, złoto, cynk, witaminę C oraz poniżej 1% wodę utlenioną, bez szkodliwego wysuszającego skórę dłoni alkoholu – etanolu.

Są 100 % ECO!!

Uwaga: Przed każdym użyciem naszych wiodących preparatów biobójczych należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktów.

Bakterie, wirusy, pleśnie i drożdżaki. Czy i gdzie są dla nas zagrożeniem?

    Wokół nas żyje niezliczona liczba różnorodnych mikroorganizmów. Większość z nich jest niezbędna ludziom do życia i z powodzeniem wykorzystuje się je m.in. w przemyśle spożywczym, mleczarskim i piwowarskim. Jednakże istnieje szereg bakterii, drożdżaków i wirusów, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Jak nie dopuścić do zakażenia i zmniejszyć ryzyko ich zakażeniem w naszych domach?

Bakterie, wirusy i drożdżaki są wśród nas . . .

    Mikroorganizmy są niedostrzegalne gołym okiem, jednak znajdują się praktycznie na wszystkim, z czym mamy kontakt. Osiągają wielkość od 0,1 do kilkunastu mikronów i żyją w powietrzu, glebie, wodzie oraz na przedmiotach codziennego użytku. Część z nich jest zupełnie nieszkodliwa, jednak pozostałe mogą być powodem poważnych chorób, w skrajnych przypadkach nawet zgonu. Chorobotwórcze drobnoustroje nie omijają naszych mieszkań, a głównym ich rezerwuarem są blaty kuchenne, piloty do telewizora, włączniki światła, stoły w jadalni, klamki, poręcze schodów, klawiatury i sprzęt komputerowy, a także baterie łazienkowe.

Jak szkodliwe czynniki przedostają się do naszych domostw? Patogeny przenoszone są najczęściej drogą kropelkową, poprzez kontakt z zakażoną osobą, wraz z pokarmem i wodą a nierzadko przenosimy je na skórze (głównie dłoniach). Dotykając kasowników w tramwajach, klamek w urzędach pocztowych i sklepach, czy też korzystając z toalet publicznych, możemy stać się potencjalnym nosicielem niebezpiecznych bakterii, drożdżaków i wirusów.

    Po powrocie do domu te niewielkie organizmy mogą przedostać się na przedmioty codziennego użytku i zagrozić zdrowiu wszystkich członków rodziny. Wówczas nietrudno o biegunki, zatrucia pokarmowe, alergie skórne, grypę i inne choroby. W grupie ryzyka znajdują się przede wszystkim dzieci i seniorzy, których układ odpornościowy nie jest tak silny jak osoby w sile wieku.

Do najczęstszych patogenów znajdujących się w naszych mieszkaniach zaliczają się:

  1. Gronkowiec złocisty – zakażenie bakterią prowadzi do poważnego zatrucia, wymiotów, biegunki, a nawet wstrząsu. Może bytować na blatach kuchennych, gąbkach, ściereczkach i zlewach. Co ciekawe, gronkowiec złocisty wydziela specjalne enterotoksyny, które są odporne na wysoką temperaturę,
  2. Escherichia Coli – pałeczki okrężnicy mogą powodować zakażenia układu moczowego, zapalenie opon mózgowych u noworodków, ciężkie zatrucie pokarmowe, zapalenie płuc, a nawet sepsę. Mogą znajdować się w kuchni oraz w łazience. Co ważne, najczęściej nie osiedlają się na toaletach (często mytych silnymi detergentami), a w ich najbliższym sąsiedztwie. Badania wykazały, że pałeczki przedostają się z muszli podczas spłukiwania wody przy braku zamkniętej klapy,
  3. Salmonella – beztlenowe pałeczki mogą rezydować na deskach do krojenia, lodówkach, blatach kuchennych i przedmiotach mających bezpośredni kontakt z jedzeniem. Zakażenie powoduje gorączkę, bóle brzucha, nudności i wymioty,
  4. Listeria – podobnie jak salmonella może znajdować się w kuchni, w której znajdowała się żywność przed obróbką cieplną, w tym surowe mięso, warzywa i owoce. Kiedy dostaje się do organizmu powoduje bóle mięśni, dreszcze i dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży,
  5. Mycobacterium Avium – jej prątki odpowiedzialne są za rozwój poważnych schorzeń płuc, zapalenie otrzewnej i węzłów chłonnych. Bytują przede wszystkim w brodzikach łazienkowych, wannie i umywalce,
  6. Wirus grypy – powszechny wirus może być przenoszony drogą kropelkową na przedmioty codziennego użytku. Kiedy przedostanie się do ludzkiego organizmu, może być przyczyną pojawienia się takich dolegliwości jak kaszel, katar, gorączka, osłabienie organizmu i ból w klatce piersiowej,
  7. Wirus opryszczki , HPV – podobnie jak wirus grypy przenosi się drogą kropelkową. Przy pojawieniu się opryszczki towarzyszy często świąd i pieczenie.
  8. Wirus SARS-Cov2 wywołujący COVID-19 – podobnie jak wirus grypy przenosi się drogą kropelkową. Pojawieniu się pierwszych objawów towarzyszy często kaszel i wysoka gorączka.

Jak można uchronić się przed infekcją w domu?

    Większość wszystkich chorób zakaźnych przenoszonych jest przez kontakt z zanieczyszczoną powierzchnią lub poprzez brudne dłonie. Aby uchronić się przed zakażeniem drobnoustrojami chorobotwórczymi w domu, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Jedną z nich jest częste wietrzenie pomieszczeń i dezynfekcja drogą powietrzną poprzez zamgławianie, które zapobiega kondensacji pary wodnej, dotlenia organizm, lekko nawilża błony śluzowe i zapobiega nadmiernemu namnażaniu się zarazków.

    Po przyjściu do domu, jedną z pierwszych czynności powinno być dokładne umycie rąk. Ważne jest, po dokładnym umyciu rąk, aby zastosować preparat MINERALS Standard chroniący wiele godzin po zastosowaniu. Przy tym nie należy zapominać o wydezynfekowaniu przestrzeni między palcami.

    Nie wolno zapominać o częstym praniu bielizny pościelowej, piżamy, a także ręczników osobistych i kuchennych. Wilgoć, którą pochłaniają tkaniny, sprzyja kolonizacji szkodliwych dla zdrowia bakterii. Dodatkowo ciepła para wodna, która wchodzi z częsty kontakt z ręcznikami łazienkowymi, przyspiesza namnażanie się drobnoustrojów. W tym przypadku należy zastosować preparaty do przedłużonej dezynfekcji odzieży, obuwia oraz pościeli preparatami MINERALS Professional serii SAFE+ HOME: Underwear, Foot, Sleep i Baby.

    Tym, co bez wątpienia zmniejszy ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii, wirusów, drożdżaków i pleśni na w/w powierzchniach tekstyliów i przedmiotów wyposażenia kuchni, łazienki, WC, sypialni, pokoju dziecięcego oraz spiżarni są środki dezynfekujące o przedłużonym działaniu do 96 godzin, zaufanej marki MINERALS SAFE+ HOME.

    Dodatkowo wielką korzyścią przy zastosowaniu tych preparatów jest bardzo skuteczna dezodoryzacja odzieży i pościeli od nieprzyjemnych zapachów pochodzących od rozkładającego się potu, sebum skóry i/lub różnych ludzkiej wydzielin.

    Warto pamiętać o regularnym opryskiwaniu newralgicznych miejsc tj. blatów kuchennych, włączników światła, klamek, poręczy schodów oraz baterii łazienkowych preparatem MINERALS Professional.