Preparaty MINERALS to środki nowej generacji, o selektywnym działaniu biobójczym poprzez elektrostatyczne, fizykalne, a nie chemiczne blokowanie rozwoju i namnażania się mikroorganizmów chorobotwórczych, które ustawicznie kolonizują i namnażają się w naszym otoczeniu. Dzięki produktom MINERALS wirusy, bakterie, grzyby i pleśnie są skutecznie likwidowane, nawet przez 96 godzin po zastosowaniu.

 • Nie niszczą prebiotyków i flory roślinnej korzystnych dla ludzi i zwierząt. Skutecznie hamują wzrost mikrobiologicznych zakaźnych patogenów tj. bakterii, grzybów i wirusów.
 • Działają permanentnie po wyschnięciu (minimum 96 godzin od chwili zastosowania). Tradycyjne środki biobójcze działają kilkanaście sekund, do wyschnięcia. Później nie działają.
 • Preparaty MINERALS to środki spełniające wszelkie kanony nowoczesnej ekologii polegające na zmniejszaniu i eliminowaniu tzw. chemii z naszego otoczenia i środowiska naturalnego.
 • Nie zawierają, tak jak tradycyjne środki biobójcze, groźnych alkoholi, związków chloru, azotu, substancji żrących, zapalnych i wybuchowych.
 • Mają dopuszczenie do dezynfekcji i dekontaminacji drogą powietrzną – metodą zamgławiania pomieszczeń – powierzchni przedmiotów mających i niemających kontakt z żywnością!

Spełniają w 100% wymogi nowo obowiązującej od 01 stycznia 2021 roku normy tzw. „francuskiej” EN-PN 17272 (dla dedykowanych sobie zestawów: zamgławiacz i płyn biobójczy)

PREPARATY: MINERALS Standard & MINERALS Professional

zostały zarejestrowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Leczniczych i Produktów Biobójczych MZ RP do dezynfekcji i dekontaminacji w 1 grupie użytkowej tj. do dezynfekcji skóry rąk (metodą oprysku i wcierania) oraz w grupie 2 i 4 tj. do zamgławiania specjalistycznym sprzętem pomieszczeń i powierzchni przedmiotów, również mających kontakt z żywnością. Preparaty nie wymagają specjalnych warunków przechowywania i użycia, ponieważ nie zawierają substancji: żrących, łatwopalnych, wybuchowych, alkoholu, itp. Zawarte w nich substancje składowe tj. srebro, złoto, cynk, kwas L-askorbinowy i nadtlenek wodoru są 100% EKO, bezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin.

Działają dwufazowo:

 • W fazie „mokrej” działają dezynfekcyjnie, selektywnie biobójczo wobec wszelkich bakterii, grzybów i wirusów poprzez proces fotokatalizy oraz katalizy.
 • W fazie „suchej” po wyschnięciu tworzą trwałą nano-powłokę z cząsteczek złota, srebra oraz tlenku cynku, które utrzymują się przez 96 godzin, zaledwie po jednym zastosowaniu. Nie wchodzą w reakcje chemiczne i nie dają toksycznych m.in. chlorków, siarczków oraz azotynów.

Dezynfekcja powierzchni przedmiotów metodą zamgławiania zimnego ( ULV ) przy użyciu MINERALS Professional, spełnia wszelkie wymogi obowiązującej od 01 stycznia 2021 r. unijnej normy zharmonizowanej PN-EN 17272 (dla zestawów: zamgławiacz oraz odpowiedni preparat biobójczy)

Stosując produkty biobójcze serii MINERALS zyskujecie:

 • Zwiększone bezpieczeństwo osobiste poprzez ograniczenie przenoszenia infekcji z pacjentów na lekarzy, personel pomocniczy i odwrotnie.
 • Obniżenie kosztów ochrony poprzez udokumentowaną permanentną skuteczność do 96h – jedna dekontaminacja wystarcza na 3-4 dni.
 • Standard BIO & EKO,  zgodny ze współczesnymi trendami w zakresie ochrony zdrowia.
 • Produkty certyfikowane przez URPLWLiPB Ministerstwa Zdrowia – Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Leczniczych i Produktów Biobójczych MZ RP.
 • Produkty przebadane i rekomendowane przez WICHiR – Wojskowy Instytut Chemii i Radiometrii,
 • Produkty spełniające nowo obowiązujące normy, w tym nową EN-PN 17272, dla wszystkich ZOZ, NZOZ i prywatnych gabinetów lekarskich, zabiegowych itd.

Ponadto nasze produkty:

 • Nie niszczą powierzchni i przedmiotów wyposażenia, z którymi maja styczność
 • Nie zawierają substancji niebezpiecznych, łatwopalnych, wybuchowych i żrących
 • Nie uszkadzają wyposażenia sprzętu medycznego, elektroniki i instalacji
 • Nie odbarwiają i nie barwią tekstyliów i tapicerki
maseczka.jpg

Safe House Line

MASK safe+
Chroni przed chorobami zatok i płuc
Underwear safe+
Chroni przed chorobami stref intymnych
Sleep safe+
Chroni przed alergiami i chorobami od roztoczy i grzybów
Baby safe+
Chroni przed przenoszeniem infekcji między dziećmi
Foot safe+
Chroni przed grzybicami stóp i nieprzyjemnym zapachem

Przykłady zastosowania preparatów MINERALS dla domu i rodziny

Od teraz masz bezpieczny samochód

Od teraz masz bezpieczną łazienkę

Od teraz masz bezpieczny salon

Od teraz jesteś bezpieczny

Od teraz jesteś bezpieczny

Od teraz masz bezpieczny gabinet

Od teraz masz bezpieczny salon

Od teraz masz bezpieczną kuchnię